Akce: Doprava zdarma od 500,- s kódem: xi9z31ihpx

Nízkostresový trénink na konopí Vám zaručí vyšší výnosy

Nízkostresový trénink představuje jednoduchý způsob manipulace s konopí. Zvládnou ho i začínající pěstitelé, a výsledkem pro vás budou zaručeny vyšší výnosy. Seznámíme vás s tímto procesem podrobněji.

Co je nízkostresový trénink a jakou má historii?

Nízkostresový trénink je pěstitelská technika, kterou se pomocí ohýbání a vázání větví konopí dosáhnou vyšších výnosů. Tato technika je vhodná jak do indoor prostředí tak i do outdoor, ačkoli se dnes častěji používá při vnitřním pěstování. Je výborná v tom, že se při ní využívá maxima světla i prostoru, tedy zbytečně neplýtváte ani jednou veličinou. A proč se vlastně nízkostresový trénink doporučuje při pěstování konopí?

Změna tvaru konopí: Mnohé druhy konopí přirozeně rostou do tvaru stromku, který má nepravidelně rozložené větve. Úkolem nízkostresového tréninku je pořídit, aby byly všechny vrcholové stonky stejné.

Větší přísun světla: Správné svázání větví do ideálního tvaru zajistí, že všechny stonky budou mít k dispozici totožný příjem světla.

Historie nízkostresového tréninku sahá velmi dávno do minulosti. Vyplývá to z toho, že kdysi pěstitelé vymýšleli postupy, kterými by se přiblížily k vyšším výnosům a zvýšily počet pupenů. Podobným způsobem vznikla i technika pěstování Scrog. Když však mluvíme o nízkostresovém tréninku na konopí, tak se předpokládá, že jej používali již staří Egypťané před 3000 lety při pěstování fíkovníku. Ve zkratce můžeme říci, že se jedná o prastarou techniku, která je v novější variantě.

Nízkostresový trénink na konopí - ukázka

Nízkostresový trénink - vázání

Jaké jsou výhody nízkostresového tréninku?

Nízkostresový trénink přináší mnoho výhod, na jejichž základě se ho vyplatí praktikovat:

  • Lepší výnosy
  • Nízký stres, který nezatíží rostliny
  • Jemná technika
  • Nedochází k prořezávání
  • Obrovské pupeny

Jaké vybavení je potřebné pro uskutečnění nízkostresového tréninku na konopí?

K tomu, abyste mohli tuto techniku zavést do praxe, se to neobejde bez těchto předmětů:

  • Rostlinný drát
  • Tenké bambusové nebo dřevěné kolíky
  • Ruční vrtačka
  • Lepicí páska

Předem upozorňujeme, že nedoporučujeme použít klasický provázek nebo normální drát, a to z důvodu poškození rostliny, ke kterému by mohlo dojít při zaříznutí.

Správný postup nízkostresového tréninku

Nářadí už máte přichystáno, chuť naučit se něco nového také, teď už jen správné kroky:

  1. Vyvrtejte otvory kolem okraje pěstební nádoby nebo květináče
  2. Jemně přehněte hlavní stonek konopí k okraji nádoby
  3. Rostlinný drát provlečte přes otvory a přivažte stonek
  4. Vytvarujte stonky do stejného tvaru tak, aby jedna nebyla delší než druhá

Nízkostresový trénink na konopí

 Nezapomeňte, že výhonky se mají ohýbat směrem ven, od hlavního stonku konopí

Kdy je nejlepší provést nízkostresový trénink?

U této pěstitelské techniky patří zejména jedno zásadní pravidlo: čím dříve, tím lépe. Opravdu nečekejte než konopí začne kvést, nebo když už je vykvetlá. Nejlepší doba je ve vegetativním stádiu, kdy je rostlina přichystána k manipulaci.

Nízkostresový trénink i každá jiná pěstitelská technika vyžaduje údržbu. Musíte konopí pravidelně kontrolovat, a tvarovat, protože i když konopí na začátku upravíte, bude stále podléhat růstu a její struktura se bude měnit. Pro více užitečných tipů nezapomeňte sledovat náš blog.

Podobné články

Štítky

Autor: Martina